11. A világképünk korlátozza, vagy kibővíti az életélményünket?
A fejlődés kulcsa az értelem. Az emberiség hatalmas fejlődést tett meg őskortól, amelyhez a táguló világképe segítette hozzá . A történelem során ez a folyamat lépcsőzetesen haladt előre. Mialatt az egyik világkép fokozatosan alakult, közben egy új kezdett formálódni, és vette át forradalmi változásokon keresztül az előző helyét . Az emberiség minden időszakban hajlamos volt azt hinni, hogy az éppen igaznak vélt világképe a tökéletes, és a világegyetem lehetséges legmagasabb szintű megértésén alapszik. Azonban egyetlen világkép sem állta ki az idő próbáját, minden meggyőződés-rendszert magasabb ismeretrendszer követett.
Mindannyian bizonyos világkép alapján nevelkedtünk, és akik ezt a tudást képviselték, és számunkra továbbadták, valószínűleg meg voltak győződve arról, hogy a létező legmagasabb szintű a tudásuk, amely kiállja majd az idő próbáját. Amennyiben most is ezt hisszük, akkor nincs szükségünk erre a könyvre. Nyilvánvalóan, ha a világról alkotott képet teljesnek és megdönthetetlennek érezzük, akkor annak képesnek kell lennie arra, hogy megadjon minden szükségeset ahhoz, hogy átvegyük az életélményünk feletti irányítást.
Ha világképünk teljesebbé tételéhez nyitottan állunk, akkor azt is észre kell vennünk, ha esetleg felmerül a jelenlegi világképünkben olyan tényező, amely korlátozza az életélményünket. Ez nem jelenti azt, hogy a mostani felfogásunktól meg kellene válnunk, azonban teret kell engednünk annak, hogy kiteljesedjen, amely azzal is együtt jár, hogy ettől a ponttól át kell vennünk az irányítást a saját életünk felett!
Mivel az anyagi világegyetemben nőttünk fel, így a világképünket kifinomult módon az érzékelésünk és a mindennapi élményeink alakították ki. A fizikai érzékelésünk azonban behatárolt. Például a szemünk nem tudja megkülönböztetni az összes fénytartományt, amelyet a tudomány már ismer. Tehát létezik valami azon túl is, amit az érzékszerveinkkel észlelni tudunk. Az érzékszerveink azonban azt a finom üzenetet küldik, hogy az életünk megváltoztatásának lehetőségét a valóságnak az a szintje határolja be, amelyet az érzékszerveink által észlelünk.
Az érzékelésünk alapján tudjuk, hogy a világunk alapvetően sűrű szubsztanciából épül fel, amelyet anyagnak nevezünk. Az érzékelésünk alapján az anyag megváltoztatására fizikai testünkkel korlátozottak a lehetőségeink. A modern technika ezt ugyan át tudja hidalni, de még a technika is szigorú határokat szab arra nézve, hogy milyen mértékben tudjuk megváltoztatni a fizikai környezetünket. Az anyag olyan törvényeknek engedelmeskedik, amelyekre nagyrészt nincs befolyásunk, vagyis az anyagi világot csak bizonyos mértékben vagyunk képesek megváltoztatni. Észlelésünk szerint az anyagi környezetünket az elménkkel nem tudjuk megváltoztatni.
Ahogyan fejlődünk, úgy tapasztaljuk meg, hogy olyan körülmények vesznek bennünket körül, amelyekre úgy tűnik, hogy nincs hatásunk. Nem tudunk változtatni a születésünk helyén, a szüleinken, a társadalmon. Nem változtathatunk a múltunkon, és látszólag a jövőre is kevés befolyásunk van. Mindezeknek az a nyilvánvaló üzenete, amit az elménkbe az érzékelésünk és a mindennapi tapasztalataink alapján már beprogramoztunk, hogy korlátok között élő lények vagyunk, akiknek valójában nincs hatalmuk a körülményeik megváltoztatására.
Mindez kikerülhetetlen dilemmához vezet. Az első részben már elhangzott, hogy a boldogság belső állapot, és az életélményeink nem következnek automatikusan a külső környezetünkből. Ez a könyv nem szentimentális megoldást kíván arra vonatkozóan nyújtani, hogy hogyan legyünk boldogok, ha éppen valamilyen siralmas élethelyzetbe kerültünk. Az emberi lét kikerülhetetlen kérdése, hogy hogyan javítsunk az életünkön, magába foglalja a belső körülményeinket, és a külső körülményeinket egyaránt.
Az első rész célja annak a szemléltetése volt, hogy az életélményünk bármilyen megváltoztatásához először a belső körülményeinket kell megváltoztatnunk. Az életünk jobbá tételét azzal kell kezdenünk, hogy átvesszük az életünk olyan részének irányítását, amelyet legkönnyebb megvalósítani, vagyis ami a saját pszichénkben zajlik. A második rész célja pedig az, hogy lássuk, hogy miután átvettük az elménk feletti irányítást, onnantól megteremtettük az alapját annak, hogy az elménk erejével hogyan hassunk a külső körülményeinkre.
Ahhoz, hogy hinni tudjuk azt, hogy ez lehetséges, ahhoz ki kell bővítenünk a világról alkotott képünket annyira, hogy megértsük az anyagi világ működését. Ekkor láthatjuk majd az elménk és a külső körülményeink közötti kapcsolatot, valamint az elménk és az anyagi világegyetem közötti kapcsolatot is. Mindez elvezet bennünket odáig, hogy képesek leszünk felismerni azt, hogy a tudatunknak van hatalma az anyag felett.
12. Az első lépés az életünket kiteljesítő világnézet felé
Újdonságok:
Az INV24 Mihály Arkangyal védjél meg invokáció lefordításra került. Mivel igen jelentős spirituális védelmet képvisel, ezért minden spirituális érdeklődésű olvasónak nagy segítségére lehet. Az invokációkat a mesterek ajánlása alapján 9 egymást követő napon érdemes elmondani a hatékonyság érdekében.
2021-09-14 10:28:35
A 2021-es évre vonatkozó Gautama Buddha, Mária Anya és St. Germain üzenet lefordításra került.
2021-04-08 13:20:31
A jelenlegi nemzetközi közegészségügyi helyzetre való tekintettel Kim Michaels az Astrea Elohimhoz szóló egyik invokációját átalakította úgy, hogy azt most felhasználhatjuk a koronavírus elleni spirituális védelemre. WINV38 Invokáció Astreához a koronavírus felemésztése érdekében Aki teheti, kapcsolódjon be egy kezdeményezésbe, amely Észtországból indult ki a mai napon, és úgy szól, hogy mondjuk közösen a fenti invokációt reggel, vagy este 8 órakor, vagy mindkét időben. Isten áldjon mindenkit és a Földet!
2021-03-31 23:40:05
Gautama Buddha 2020-as újévi üzenete lefordításra került.
2020-03-10 21:07:59
Az 1.04 Hívás a Nagy Isteni Vezetőhöz novéna lefordításra került, amely a Teremtői tervünk megismerésében nyújt segítséget.
2020-01-24 18:01:53