12. Az első lépés az életünket kiteljesítő világnézet felé
A legtöbb ember egyfajta tudathasadásos világnézetben él, amelyre néhány következetlenség és ellentmondás jellemző. Ennek az az oka, hogy olyan társadalomban nőttünk fel, amelyben két gondolatrendszer harcol egymással. Mindkét rendszer azt állítja magáról, hogy teljes és megdönthetetlen, ám a két rendszer egymást kölcsönösen kizárja. Mivel azonban az emberek többsége mindkét eszmerendszerrel találkozik, ezért a világnézetünkre egyfajta következetlenség jellemző.
A két eszmerendszer természetesen a tudomány és a vallás, pontosabban a materialista tudomány és a keresztény hitrendszer. A kettő között alapvetően az a különbség, hogy a tudomány szerint a világ keletkezése teljesen véletlenszerű folyamatok eredménye, míg a keresztények szerint az univerzumot a mindenható Isten teremtette úgy, ahogy az a Bibliában meg van írva. Felületesen szemlélve úgy tűnhet, hogy ha két rendszer teljesen eltérő nézeteket képvisel, akkor az egyiknek helyesnek kell lennie, a másiknak pedig helytelennek. Pontosan ezt állítják a vita két oldalán állók is, és mindkét fél arra számít, hogy végül legyőzi majd a másikat, és ezzel megszűnik az ellentét.
De mit szólnánk, ha kiderülne, hogy létezik egy magasabb nézőpont is? A történelem során már minden eszmerendszer, amely teljesnek és megingathatatlannak tűnt egykor, átadta a helyét egy tágabb világnézetnek. Lehetséges az, hogy a nyugati világban uralkodó két hitrendszer egyike sem teljes, és jön majd egy új világkép, amely kiszélesíti az emberi megértést? A könyvünknek az a célja, hogy egy ilyen új világképet vázoljon fel.
Miért fontos az hogy mindkét hagyományos hitrendszer és az általuk gyártott elmebörtön fölé emelkedjünk? A materialista tudomány álláspontja szerint nincs, és nem is lehet semmi azon túl, amit a jelenlegi tudományos eszközökkel mérni tudunk. Mivel a tudomány az anyagi világon túl nem mutatott ki semmit, tehát nem létezik semmi azon túl. Az ortodox keresztények szerint nincs, és nem is lehet semmi, amit a világegyetemről tudhatnánk azon túl, ami a Bibliában le van írva. Mivel a Biblia képviseli Isten megdönthetetlen igazságát, ezért nem lehet semmi egyebet megtudni a világegyetemről, mint amit Isten felfedett számunkra évezredekkel ezelőtt.
Ha önmagunkat bármelyik eszmerendszer szigorú követőjeként tartanánk számon, és meg lennénk győződve teljes mértékben a tantételek valódiságáról, akkor ez a könyv felesleges lenne. Ez esetben mindkét rendszer az élet alapvető kérdéseire választ tudna adni, ám ha mégsem, akkor az csak abból adódhatna, hogy a kérdésünket rosszul tettük fel. Ugyanakkor mindkét rendszer meg tudná adni az útmutatást ahhoz is, hogy hogyan tegyük jobbá az életünket. Ha azonban az életünk mégsem javult meg a tanítás eredményeként, akkor ez azt jelenti, hogy ezen az úton az nem is lehetséges. Ön, aki most a könyvet olvassa, bizonyára már tudatában van annak, belső tudása által, hogy az élet annál többet tartogat számunkra, mint amit a két hitrendszer képvisel. Azzal, hogy ezt a könyvet a kezébe vette Ön azt bizonyítja, hogy készen áll arra, hogy befogadjon egy teljesebb világképet.
Mindkét hagyományos rendszer hibája, hogy zárt rendszerként működik. Mindkettő nagyon szűk határok között szabja meg, hogy az emberiség mit tudhat önmagáról és a világegyetemről. Egyrészt nem tart lehetségesnek semmilyen más ismeretet önmagán túl, másrészt bármilyen efféle tudást csak az ördög műveként értékel. Ha merészelünk a rendszeren túlra tekinteni, akkor a szigorú kötöttségek miatt mindkét rendszerben olyan ítélet születik rólunk, hogy vagy értelmi fogyatékosságaink vannak, vagy az ördöggel cimborálunk, és a pokolra jutunk.
Történelmileg minden gondolatrendszer, amely a megismerhetőség határait korlátozta, hibásnak bizonyult. A napfényre kerülő új ismeretek a látókörünket kibővítették, és megszűntették a korábbi rendszer által rögzített határokat. Tehát az első lépés az új világnézet felé az, hogy döntsünk úgy, hogy a jelenlegi hitrendszerünkön és az általa felállított elmebörtönünkön túlra tekintünk.
13. A tudomány megnyitotta-e az új világnézethez vezető utat?
Újdonságok:
Az INV24 Mihály Arkangyal védjél meg invokáció lefordításra került. Mivel igen jelentős spirituális védelmet képvisel, ezért minden spirituális érdeklődésű olvasónak nagy segítségére lehet. Az invokációkat a mesterek ajánlása alapján 9 egymást követő napon érdemes elmondani a hatékonyság érdekében.
2021-09-14 10:28:35
A 2021-es évre vonatkozó Gautama Buddha, Mária Anya és St. Germain üzenet lefordításra került.
2021-04-08 13:20:31
A jelenlegi nemzetközi közegészségügyi helyzetre való tekintettel Kim Michaels az Astrea Elohimhoz szóló egyik invokációját átalakította úgy, hogy azt most felhasználhatjuk a koronavírus elleni spirituális védelemre. WINV38 Invokáció Astreához a koronavírus felemésztése érdekében Aki teheti, kapcsolódjon be egy kezdeményezésbe, amely Észtországból indult ki a mai napon, és úgy szól, hogy mondjuk közösen a fenti invokációt reggel, vagy este 8 órakor, vagy mindkét időben. Isten áldjon mindenkit és a Földet!
2021-03-31 23:40:05
Gautama Buddha 2020-as újévi üzenete lefordításra került.
2020-03-10 21:07:59
Az 1.04 Hívás a Nagy Isteni Vezetőhöz novéna lefordításra került, amely a Teremtői tervünk megismerésében nyújt segítséget.
2020-01-24 18:01:53